Dopravní federace nevládních neziskových organizací sdružuje ekologické a protikorupční organizace s cílem prosazovat transparentnost a dobrou správu investic do dopravní infrastruktury a moderní koncepce dopravy.

Aktuality

Vláda projedná výjimku z EIA u 11 nejdůležitějších dopravních staveb

10. 5. 2016 / Tisková zpráva Zeleného kruhu a Dopravní federace

Ministři budou zítra jednat o speciální novele zákona o posuzování vlivu na životní prostředí. Jejím účelem je 11 nejdůležitějším dopravním stavbám udělit rychle ověřovací stanovisko a nečekat na nový posudek EIA. Vládní návrh je ovšem v přímém rozporu s evropskou legislativou, popírá její smysl i cíl. To může být důvodem pro zastavení financování staveb z fondů EU.

Ministr Ťok: Řízení musíme zjednodušit a dálnice stavět rychleji. Resortu škodí časté výměny politiků

25. 4. 2016 / Hospodářské noviny (ihned.cz)

Stavbu českých dálnic může podle současných pravidel zablokovat úplně každý. Tvrdí to ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). A nemusí to být jen ekologičtí aktivisté, stačí i rozhádané a pomalé úřady.

Výzva Průhledná doprava pro ministra Ťoka: Investice do velkých dopravních staveb potřebují změnu!

12. 4. 2016

Výzva Průhledná doprava pro ministra dopravy, kterou dnes zveřejňují nevládní organizace Dopravní federace a Oživení, ukazuje na vybrané problémy při přípravě a realizaci dopravních staveb v ČR a možnosti jejich řešení, která lze v krátké době realizovat.

Sdružení: ŘSD neumí v soutěžích získat kvalitní projekty

12. 4. 2016 / ČTK

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) neumí získat v soutěžích kvalitní stavební projekty, navíc stále zadává projekční práce i stavební dozor stejným firmám. Na dnešní tiskové konferenci to uvedly neziskové společnosti Oživení a Dopravní federace. Dodaly, že nekvalitní projekty, které navíc ŘSD neumí reklamovat, prodražují následnou stavbu silnic. S desaterem problémů, které trápí ŘSD, se organizace obrátily na ministra dopravy Dana Ťoka. Střet zájmů u projektantů i pochyby v soutěžích ŘSD odmítlo.

Miloslava Pošvářová: Ministr dopravy Ťok Ředitelství silnic a dálnic neřídí

12. 4. 2016 / Deník Referendum

Zástupci občanských organizací vyzvali ministra dopravy Ťoka, aby se zabýval problémy, které provází přípravu a realizaci dopravních staveb v České republice. Zadávací dokumentace jsou často nekvalitní, stavby se protahují a prodražují.

PRŮHLEDNÁ DOPRAVA

Jak jsou vybírány, připravovány a realizovány stavby dálnic? Jaké problémy provázejí veřejné zakázky? Kdo a jak kontroluje státem vlastněné podniky a podřízené organizace?

Více se dozvíte na: www.pruhlednadoprava.cz


Obce zatížené dopravou

Spravujeme mapu obcí, které jsou postiženy nákladní dopravou.

Týká-li se to také Vás, napište nám.

Řešením je rozšíření mýtného systému.


Domů | O nás | Témata | Mapa obcí | Aktuality | Projekty | Publikace | Kontakt