Aktuálně

Dočkají se Ejpovičtí obchvatu?

5. 11. 2012

Zdroj: Rokycanský deník

Průjezd obcí se denně týká až sedmi tisíc aut. A jednání o obchvatu se vlečou...

Ejpovice - Kvůli nadměrné hustotě dopravy i problematické křižovatce v horní části obce se vlečou dlouholetá jednání s krajem, které se týkají vybudování obchvatu. První podněty k realizaci projektu předali Ejpovičtí už v roce 2006. Záležitost se nedávno znovu odložila. Teď svitla obyvatelům obce další naděje. Nově sestavené plzeňské zastupitelstvo by mělo otázku obchvatu prodiskutovat.
Množství vozidel, které Ejpovicemi projíždějí, stále vzrůstá. Podle studie, jež byla provedená letos na jaře, se jednalo až o počet sedm tisíc denně. Oproti roku 2005 se číslo zvýšilo přibližně o tisícovku. Do vesnice míří také mnoho kamionů, jejichž řidiči se kromě zkrácení cesty vyhýbají i placení mýtného. Nutné je zmínit rovněž křižovatku v horní části obce, kde chybí přechody. Je nebezpečná nejen pro místní, jež kolem ní směřují na nedalekou autobusovou zastávku, ale i pro motoristy. "Vždyť kritickým místem prochází i děti. Rodiče o ně mají strach," uvedl Václav Ženíšek.
Kraj letos na jaře výstavbu obchvatu odložil,ale přišel s náhradním řešením. Chtěl zakázat kamionům průjezd obcí. Obyvatelé, včetně starostky Marie Šrailové, neshledávali tento návrh za dostačující. "Naším cílem je vyvést dopravu z Ejpovic," potvrdila starostka. O tomto záměru má jednat nově sestavené krajské zastupitelstvo. Informaci potvrdil vedoucí odboru dopravy Jaroslav Vejprava. "Zatím je tento bod zařazený v plánu," sdělil krátce. Přesný termín prvního setkání zatím není daný, nejdříve se však bude konat koncem listopadu. 

Úvod | Mapa obcí | O nás | Témata | Aktuality | Publikace | Kontakt

© dopravnifederace.cz / webdesign: gingercandy